Przejdź do treści

TECHNIKI IZOLACJI

PIANKA POLIURETANOWA

Pianka poliuretanowa powstaje w wyniku połączenia dwóch składników (poliol + izocyjanian). Aplikowana jest specjalnymi maszynami pod wysokim ciśnieniem i przy odpowiedniej temperaturze. Pianka rozszerza się w ciągu kilku sekund, nawet STO-krotnie w stosunku do swojej objętości początkowej. Następnie krzepnie do postaci stałej. Jest to produkt przyjazny dla środowiska. Ma różne zastosowanie, w tym głównie, jako super-wydajna izolacja budynków.

ZALETY OCIEPLANIA PIANKĄ POLIURETANOWĄ

NATRYSK IZOLACJI

Izolacja natryskowa jest wysoce skuteczna. Po nałożeniu na izolowaną powierzchnię zwiększa swoją objętość od 30 do 80 razy. To zapewnia
całkowicie bezproblemową, ciągłą, solidną i hermetyczną izolację. Ponieważ jest ona rozpylana jako pianka pasuje do każdego kształtu, kąta i
szczeliny. Izolacja poliuretanowa w sprayu występuje i jest klasyfikowana najczęściej w postaci komórek otwartych lub zamkniętych.

Istnieje kilka podstawowych różnic pomiędzy tymi dwoma typami. Świadomość tych różnić jest niezbędna do wyboru odpowiedniej techniki aby uzyskać pożądany wynik końcowy.

Natryskiwana izolacja poliuretanowa jest niezwykle wszechstronnym materiałem, który jest dostępny w różnych postaciach jeśli chodzi o właściwości fizyczne oraz gęstość . Zrozumienie tych różnic pozwala nam wybrać dla Państwa najbardziej odpowiednie rozwiązania
aby uzyskać najbardziej pożądany efekt końcowy.

IZOLACJA PIANKĄ Z KOMÓREK ZAMKNIĘTYCH

Pianka z zamkniętymi komórkami jest jednym z najbardziej efektywnych materiałów izolacyjnych, które są dostępne dzisiaj na rynku. Pianka ta zawiera gaz izolacyjny pozostały w komórkach, co powoduje bardzo skuteczne właściwości izolacyjne materiału. Dodatkowo, zamknięte komórki powodują, że charakter tego produktu cechuje się bardzo skuteczną szczelnością i doskonalą odpornością na wodę. Najczęstsza stosowana gęstości zamkniętych komórek wynosi około 34 kg / m3. Stosuje się je najczęściej przy izolacji fundamentów i podłoży.

IZOLACJA PIANKĄ Z KOMÓREK OTWARTYCH

Izolacja pianką o strukturze komórek otwartych posiada gęstość już od 8 kg/m3 Jedną z zalet tych niższych gęstości jest przede wszystkim czynnik ekonomiczny. Można wypełnić większą powierzchnie izolowaną, bez szkody na właściwości izolacyjne. Otwarte komórki nie powinny być używane w zewnętrznych elementach budowlanych. Otwarte komórki są bardzo skuteczne jako izolatory ale mogą być z powodzeniem stosowane również w ścianach pomiędzy legarami tłumiąc dźwięki.